ארבע האטרקציות הרטובות הכי מרגשות בעולם

אטרקציות תיירותיות הסובבות סביב עולם המים היו מאז ומתמיד, אך היום הן מפותחות מאי פעם. מחוזות רבים בעולם מנסים להתהדר בתארים כגון "בירת פארקי המים העולמית" (בהמשך הקריאה תוכלו להיווכח מי הצליחו במשימה) ולשם כך מוקצים משאבים ציבוריים ופרטיים. בין האטרקציות אפשר למצוא: פארקי מים, ריזורטים שעיקרם מים, מסלולי קייאקים ומתחמי ספורט אתגרי מיימי.

פארק מים

הנה ארבע האפשרויות המלהיבות ביותר שיש לעולם להציע למשפחות המחפשות חופשות רטובות:

פארק המים בבייג'ינג, סין

פארק המים ממוקם בתוך המבנה ששימש את אולימפיידת בייג'ינג ב-2008. לאחר סיום האולימפיאדה החלל הוסב לפארק מים אטרקטיבי אשר מהווה כיום את מוקד התיירות השני בגודלו בסין, שני רק לחומה הסינית. המבנה הארכיטקטוני שבו נמצא הפארק זכה לאינספור פרסים ותשבוחות ומכונה "קוביית המים". שעריו נפתחו למבקרים כשבשנת 2011 בנייתו הושלמה. כיום הוא הפארק הגדול ביותר באסיה. החלל שלו מעוצב כפנטזיה תת מיימית, כשלאורך הקירות שלו - מדוזות צפות, אלמוגים מרחפים, דגים שטים מכיוון התקרה כלפי הרצפה. מעבר לעיצוב המרהיב הפארק כולל מגלשות מים מתעקלות, בריכת גלים ונחל מלאכותי וצבעוני שמשלים את הפנטזיה.

קפטיבה איילנד ריזורט, פלורידה

הכי כיף זה לשרוץ על חוף הים, לא כך? בקפטיבה איילנד שבפלורידה יוכלו ילדיכם לבחור אם למלא את הדליים שלהם בצדפים מחוספסים או בצדפים חלקים, לצד האפשרות להתערסל בין גלי הים העדינים. המים צלולים כקריסטל וחול הים הלבן, נראים כמתוך גלויה. למעשה, חלק ניכר מהריזורט הוא שמורת טבע. "אנחנו מעסיקים אדם מקומי שנותן סיורי קיאקים ייעודיים למשפחות, שבהם יוכלו הילדים לצפות בדולפינים", אומר ריק היידוק המנהל הכללי של הריזורט, "בנוסף, יש לנו הדרכות של טיולים רגליים בטבע". צמחיית הבר וחיות הבר הם חלק חשוב מההוויה המקומית וניתן לצאת לטיולי אופניים (יש אפשרות לחבר לאופניים עגלת תינוק) באיזור. כל זה מבלי להזכיר את החדרים המפנקים, מגרשי הטניס, המסעדות והגלידריה של הריזורט. אגב, אם בקאיקים עסקינן, מומלץ להתנסות עוד בארץ כדי לשפר מעט את החוויה בחו"ל. אתם יכולים לפנות לחברה מובילה בישראל, שתסייע לכם להתאים את סוג הציוד.

קיאקים

פולז ויו פארק, קנדה

הפארק שנפתח ב-2006 ממוקם במתחם מפלי הניאגרה אשר באונטריו קנדה. יש בו בריכת גלים גדולה ומספר מגלשות מים מהירות. אטקרציות אחרות ניתן למצוא בחוף שמעוצב כמו ג'ונגל או במסעדה שמעוצבת כמו מועדון ים, על חוף הים. מדובר במתחם של 125,000 מטר רבוע שמתאים למשפחות עם ילדים ולמבוגרים בעלי נפש צעירה, מכל הגילאים.

קלהארי ריזורט - ויסקונסין ארצות הברית

פארק זה החזיק בתואר פארק המים הגדול ביותר בארצות הברית, עד שבית מלון המשתייך לאותה קבוצת בעלים, השלים את התרחבותו בשנת 2007. הפארק, ממוקם בעיר ויסקנסון המכונה "בירת פארקי המים העולמית".