6 דברים שחייבים לעשות בבית לפני חופשה ארוכה

החלטתם לארוז את המשפחה לטיול חוף לחוף בארצות הברית, ספארי בקניה, חציית אוסטרליה בקרוואן או אולי דווקא טיול רכבות באירופה. אנחנו יודעים שזה ממש לא עניין של מה בכך לתכנן טיול ארוך ומורכב שכזה, במיוחד כשלוקחים בו חלק 4-5 נפשות, חלקן רכות בשנים שדורשות אפילו יותר תכנון והתארגנות לעומת המבוגרים שבחבורה.
כשאנחנו מתכננים טיול כזה, רובנו עוסקים בשאלות (המהנות) הכרוכות בבחירת היעד, תכנון מסלול הטיול, בחירת האטרקציות, בתי המלון, כלי הרכב, הכנת הציוד הדרוש והמימון הדרוש. אבל רובנו גם שוכחים לפעמים שיש כמה דברים שכדאי מאוד לעשות כדי שנוכל ליהנות מטיול מוצלח בלי פנצ'רים רציניים – ואנחנו מדברים דווקא על הדברים שכדאי לארגן בבית שאתם משאירים מאחור.

beach-72900_640

ביטוח

אנחנו בטוחים שרכשתם לכל המשפחה את הביטוח הטוב ביותר שניתן למצוא. אבל מה לגבי הבית? ודאו שיש לכם ביטוח מבנה וביטוח תכולה. אתם ממש לא רוצים לגלות באמצע או בסוף הטיול, שמחכים לכם נזקים דומסטיים בדמות שריפות, הצפות, פריצות וכדומה. ודאו שאתם מכוסים כדי שתוכלו לנסוע בראש שקט.

חשמל

לפני חופשה ארוכה זכרו לכבות את דוד השמש, טיימרים חשמליים וכו'. היום כבר לא צריך לנתק את המקרר מהחשמל כמו שהיינו עושים פעם, אבל כדאי לבדוק שמערכות החשמל שלכם במצב תקין. אם סבלתם בעבר מקצרים וכו', הזמינו חשמלאי ואל תסעו לטיול לפני שהכל מתוקן.

מים

רוב האנשים נמנעים מלבטח את תכולת הדירה שלהם במחשבה ש"מה כבר יש לגנוב לי". ובכן, הם נוטים לשכוח שקיימים לא מעט נזקים אחרים שעלולים לקרות ולכאוב הרבה יותר מגניבה. אחד הנזקים האלה הוא כזה הנגרם מהצפות הנובעות מפיצוץ בצנרת הביתית, או מהצפת ביוב. לגבי פיצוץ בצנרת, יהיה כזה לזהות כזה מראש, אבל בכל הקשור להצפת ביוב דווקא אפשר לפעמים לחזות את העניין מראש. אם אתם לפני נסיעה ארוכה לחו"ל ורואים שניקוז המים בכיור לא מצטיין במיוחד, או שאתם שומעים קולות של גרגור כשהמים יורדים בביוב זו צריכה להיות נורה אדומה עבורכם וכדאי להזמין שירותי אינסטלציה בארץ, שיעזרו לכם לפתוח את הצנרת לפני הנסיעה. קחו בחשבון שאפשר לסגור את המפסק הראשי של המים, אבל אז אתם מסתכנים בהיווצרות חלודה בצינורות ובקלקול של דוד החשמל.

מכוניות

בקשו משכן או מכר שיניע עבורכם את המכונית לפחות פעם בשבוע, וודאו שאתם לא משאירים את המפתחות במקום גלוי בבית.

mailbox-1109953_640

עיתונים ודואר

אל תשכחו לבטל מנויים לעיתונים ולוודא שיש מישהו שמרוקן את תיבת הדואר שלכם. אמנם יש לכם ביטוח, אבל כדאי לנקוט באמצעי זהירות.

לשכוח הכל

אחרי שדאגתם לכל הסעיפים למטה אנחנו פשוט מציעים לכם לשכוח מהכל וליהנות מחופשה של פעם בחיים.